Kontrola zarządcza w jednostkach budżetowych -
z praktycznym komentarzem

Polecamy Państwu e-książkę, która powstała z myślą o osobach odpowiedzialnych za wdrażanie i przeprowadzanie kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych.

Czytelnik znajdzie w niej omówienie obowiązujących przepisów, standardów i celów kontroli zarządczej, a także 5 wzorów z załącznikami, możliwych do zastosowania w każdej jednostce budżetowej, w tym m.in. regulaminy kontroli zarządczej, ankiety samooceny, rejestry celów i ryzyk, kodeks etyki.


Kwalifikacje pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych


Data publikacji: 20.03.2009
AUTOR: ERGO

Drukuj artykuł

W całodobowej placówce opiekuńczo-wychowawczej opiekę nocną sprawują dwie osoby: wychowawca z kwalifikacjami oraz pracownik obsługi. Na tych stanowiskach (1,5 etatu) zatrudnione są dwie osoby: na pełny etat pracownica z wykształceniem średnim maturalnym, zatrudniona jako opiekun nocny od 27 lat, oraz na pół etatu pracownica po szkole podstawowej, zatrudniona jako opiekunka nocna od 11 lat. Od października 2007 r. obowiązuje rozporządzenie w sprawie placówek opiekuńczo-wychowawczych określające m.in. kwalifikacje pracowników sprawujących opiekę w godzinach nocnych. Jakie należy podjąć działania, aby sprostać przepisom rozporządzenia, a jednocześnie nie skrzywdzić pracownika z wieloletnim doświadczeniem, który o obowiązujących przepisach został poinformowany dopiero w ubiegłym miesiącu?

Dostęp do pełnej treści wszystkich artykułów po zalogowaniu
Kod dostępu po wykupieniu abonamentu.

Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie

Masz firmę?
Cenisz sobie wygodę i szybkość?
Lubisz być na bieżąco z aktualnymi przepisami?
Chcesz mieć nielimitowany dostęp do potrzebnych informacji w jednym miejscu?
Zamów dostęp


czarty